Fakty i mity

1. Instalacja basenu wymaga dużej ilości miejsca.


 Firma Piscines Waterair oferuje liczne modele o powierzchni mniejszej od 30m². Możesz z łatwością zainstalować basen nawet na najmniejszej powierzchni i w miejskim domu. Konieczne jest jednak przestrzeganie obowiązujących zasad urbanistyki. Doradca firmy Waterair pozostaje do Państwa dyspozycji i może przekazać szczegółowe informacje.
2. Basen zużywa dużo wody.


 Basen utrzymywany w dobrym stanie nie wymaga corocznego opróżniania. Ponadto opady deszczu stanowią całkowicie naturalne i bezpłatne źródło wody. Zużycie wody przez basen jest minimalne. Przeprowadzone badanie (FPP) wykazało, że roczne zużycie wody w 1 350 000 basenach na terenie Francji stanowi 0,05% całkowitego krajowego zużycia wody (70% wody jest używane w rolnictwie).


3. Basen stanowi niebezpieczeństwo dla dzieci.


 Ustawa z dnia 03/01/2003 zobowiązuje użytkownika do wykonania znormalizowanego systemu zabezpieczającego przed utopieniem się dzieci w wieku poniżej 5 lat. Stała uwaga rodziców stanowi jednak zawsze najlepsze zabezpieczenie.
W roku 2010, na 1 538 000 prywatnych basenach na terenie Francji miało miejsce 7 tragicznych wypadków utonięcia dzieci. Liczba ta zdecydowanie się zmniejsza: w roku 2000 odnotowano 32 wypadki śmiertelne. Liczba wypadków śmiertelnych dzieci w wieku poniżej 5 lat w prywatnych basenach rodzinnych została więc zmniejszona 4-krotnie w okresie ostatnich 10 lat.
Basen to doskonałe miejsce do nauki pływania, ponieważ spełnia wszystkie warunki korzystne dla początkujących: brak fal, prądów wodnych, całkowicie czysta, a czasami również podgrzewana woda...

4. Instalacja basenu wymaga pozwolenia na budowę.


 Budowa basenu podlega pewnym zasadom urbanistycznym. W przypadku ogólnym, uzyskanie pozwolenia na budowę nie jest wymagane, wystarczy jedynie zgłoszenie prac w odpowiednim urzędzie samorządu lokalnego. Doradca z firmy Waterair może udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania związane z tą kwestią, w razie jakichkolwiek wątpliwości należy bez wahania kontaktować się z nim.5. Utrzymanie basenu wymaga dużo czasu.


 Wymogi dotyczące utrzymania basenu zależą bezpośrednio od warunków panujących w jego otoczeniu (posadzka, roślinność) i wykorzystywanego systemu filtrowania. Dobrze zaprojektowany basen wymaga mniej, niż 30 minut pracy w tygodniu. Nasz doradca pozostaje do Państwa dyspozycji w celu dokonania wyboru rozwiązania najlepiej odpowiadającego sytuacji.6. Utrzymanie basenu dużo kosztuje.


 Koszty utrzymania zależą od powierzchni basenu, jego głębokości oraz korzystania z ogrzewania lub nie. W każdym przypadku koszty nie przekraczają kilku euro w przeliczeniu na dzień korzystania z basenu. Doradca naszej firmy może udzielić dokładnych informacji w zależności od sytuacji użytkownika.7. Basen nie jest ekologiczny.


 Zleciliśmy firmie badawczej Symoe, będącej specjalistą w dziedzinie analizy emisji CO2, obliczenie wartości emisji CO2 generowanej przez budowę basenu Waterair. Uzyskane wyniki są doskonałe. Budowa basenu pociąga za sobą mniejszą emisję CO2, niż dwutygodniowy wyjazd dla 4 osób do Egiptu (z Paryża).
Roczne użytkowanie basenu (prąd elektryczny, produkty czyszczące itd.) stanowi około 1,2% średniej rocznej emisji CO2 francuskiego gospodarstwa domowego, co odpowiada przelotowi samolotem tam i z powrotem na trasie Paryż-Nantes dla 1 osoby w klasie ekonomicznej (źródło FPP).
Basen i ekologia nie stoją ze sobą w sprzeczności, a wprost przeciwnie. Konsekwencje ekologiczne basenu są jeszcze mniejsze, jeżeli uwzględnimy mniejszą liczbę przejazdów dzięki wspaniałej rozrywce we własnym domu.

Zamów
swój katalog
BEZPŁATNY
Indywidualny projektZamów bezpłatny, indywidualny projekt instalacji

Zamów swój BEZPŁATNY katalog

wszystkie pola muszą być wypełnione